Pasze dla konia

Pasza dla koni musi być dopasowana do rzeczywistych potrzeb żywieniowych zwierzęcia. Każdy organizm jest zupełnie inny, a więc wymaga odpowiedniego podejścia. Wyróżnia się następujące rodzaje pasz dla koni:

  • pasza dla młodych koni
  • pasza dla starszych koni
  • pasza dla koni na przyrost mięśni
  • pasza dla koni chudych,
  • pasza dietetyczna dla koni z nadwagą.

Kiedy warto zainwestować w dietetyczną paszę dla konia?

Dietetyczna pasza dla koni jest szczególnie polecana w przypadku zwierząt z tendencją do tycia. Problem z utrzymaniem optymalnej wagi często pojawia się w starszym wieku, ale nie tylko. Zbyt mała ilość aktywności fizycznej również może okazać się problemem.

Pasza dla koni chudych – kiedy warto ją kupić?

Pasze dla koni chudych rekomendowane są w sytuacji, gdy zwierzak ma trudności z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Prawidłowe żywienie jest podstawą do utrzymania dobrego samopoczucia oraz zdrowia. Niedożywienie może nieść za sobą wiele poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Pasza dla młodych koni a pasza dla starszych koni – co powinna zawierać?

Pasze dla starszego konia posiadają w swoim składzie składniki odżywcze zmniejszające ryzyko wystąpienia wielu chorób i infekcji. Pożywienie dla młodych osobników jest przede wszystkim źródłem białka oraz związków wspomagających efektywny rozwój i intensywny wzrost.

Pasze dla konia w najniższej cenie